• +38 (093) 398-00-99 (Бетон); +38 (093) 394-79-89 (Демонтаж / Знесення / Оренда)

Щебінь, пісок та глина — базові будматеріали

Щебінь, пісок та глина — базові будматеріали

Будівельні матеріали — необхідний атрибут при виконанні будь-яких проектів. Безсумнівно, кожен будівельник знає про унікальні властивості глини та піску, а також про різні види щебеню, який широко застосовується вже десятиліттями при зведенні будівель.

Що таке глина, застосування піску та глини

Різні види глини для будівництва широко застосовуються при реалізації проектів різної складності. Такий матеріал утворюється при руйнуваннях глинистих порід, як природним шляхом, так і під впливом різних факторів.

Такі матеріали являють собою з’єднання декількох елементів: кремнію, води, алюмінію. Вода в їх структурі утримується у вигляді прошарків між частинками. Завдяки даній особливості матеріал має високу пластичність.

Варто відзначити, що є й домішки інших речовин, тому в залежності від хімічних особливостей, визначаються види та властивості глини.

Існують такі види:

  • Бентонітова — застосовується в процесі очищення рослинних жирів, продуктів переробки нафти, іноді при виробництві ливарних форм.
  • Червона багата залізом та має високу еластичність, що дозволяє застосовувати її при роботі з глиняними пластинами або для створення невеликих скульптур.
  • Обпалена має високу міцність та застосовується в багатьох галузях.
  • Абразивна використовується для очищення металів.
  • Будівельна застосовується при створенні розчинів та фундаментів.

Є й інші різновиди, які не застосовуються в будівельній практиці.

Глина для будівництва

Пісок — це осадова гірська порода пухкого типу, яка має форму зерен, отриманих при руйнуванні гірських порід. Існує кілька видів даного матеріалу, які визначаються в залежності від сфери застосування.

Будівельний пісок — це сипкий матеріал неорганічного характеру, розмір якого не більш 5мм, який утворюється при природному руйнуванні різних скельних порід або отримується при розробці відповідних родовищ.

Є прийнятий ГОСТ будівельного піску. Тільки при повній відповідності нормі, матеріал може використовуватися при будівництві різних будівель.

Застосування піску допустимо при будівельних роботах будь-якого типу. Він здатний виконувати дренажні функції, септичні функції, та застосовуватися в системах очищення води.

Класифікація піску за методом отримання може бути наступною:

  • природного походження;
  • з додатковою обробкою.

Склад піску для будівництва поділяється на гранулометричний, хімічний, а також мінеральний.

Суглинок — це один з видів грунту глинистого характеру, який на третину складається з глинистого матеріалу та має вигляд незначних частинок у формі пластинок.

Характеристики суглинку допускають різні відтінки матеріалу. Пори глиняних частинок активно вбирають та утримують воду, при цьому пористість такого грунту досить значна.

У будівельній практиці досить часто зустрічається застосування суглинку, однак такі роботи вимагають наявності особливих знань в даній сфері. Такі методики досить часто застосовуються в сфері АПК.

Щебінь

Щебінь — що це, види та особливості матеріалу

Даний будівельний матеріал вважається найбільш затребуваним для зведення фундаментів. Однак мало хто знає з чого складається щебінь.

Це подрібнена до певного розміру скельна гірська порода. Зазвичай одержувані в кар’єрах камені відрізняються значними розмірами, тому доставка до місця будівельних робіт вкрай скрутна.

Даний матеріал має насправді унікальні властивості, зручний у використанні, доступний та відносно недорогий. Міцність щебеню є одним з найважливіших переваг. Завдяки таким параметрам, його можна використовувати в будь-яких будівельних роботах. Згідно з показниками міцності визначаються різні марки щебеню.

Купити різні види щебінки, піску та глини

Рекомендуємо Вам придбати вищевказані будматеріали в компанії «Агропромислова група». Організація спеціалізується на різних будівельних послугах, а також на продажу матеріалів високої якості.

На сайті компанії представлений широкий асортимент будівельних матеріалів, замовити доставку яких можна в телефонному режимі.