• +38 (093) 398-00-99 (Бетон); +38 (093) 394-79-89 (Демонтаж / Знесення / Оренда)

Як працює гідромолот

Як працює гідромолот

Демонтажні роботи дуже затребувані як комерційними підприємствами, так і приватними особами. Нерідко споруди виходять з ладу з різних причин: закінчився термін експлуатації або будівлю пошкоджено через природні фактори. Крім того, часто їх планують замінити на більш якісні та сучасні, використовуючи повний або частковий демонтаж старої будівлі.

Однак такі роботи дуже складно виконати зусиллями робочої бригади. Необхідне використання спеціальної техніки, в тому числі гідромолота.

Що таке гідромолот: опис пристрою

Гідромолот — це навісне обладнання, яке встановлюється на машини з гідравлічними системами. Такий агрегат може бути встановлений на трактор, навантажувач або екскаватор.

Залежно від особливостей планованих робіт, інструмент комплектується спеціальними насадками, в тому числі:

  • зубилом;
  • плитою для трамбування;
  • клинами;
  • піками.

Базовим призначенням такої техніки вважається:

  • роботи з демонтажу конструкцій із залізобетону монолітного типу;
  • зняття асфальту;
  • руйнування масивних фундаментів з бетону;
  • руйнування ґрунту в замерзлому стані;
  • проведення робіт з ущільнення занадто пухкого ґрунту;
  • відкриття комунікацій під землею, вироблених із залізобетону.

Принцип дії гідромолота

Під гідромолотом мають на увазі машину, що має ударну дію з гідравлічним приводом та з високим показником ККД. Простий пристрій відрізняється надійністю та довговічністю. Їх вкрай рідко застосовують для обробки металу, основною сферою застосування є руйнування. Приміром, демонтаж фундаменту гідромолотом — відмінне рішення, яке дуже часто застосовується в будівельній практиці.

Класифікувати гідромолоти необхідно за показниками енергії удару.

Інструмент малої потужності має показники енергії до 1500 Дж та широко застосовується при будівельних роботах. З його допомогою проводять розтин асфальту, а також бетону дорожніх полотен, що мають незначну товщину, руйнують цегельну кладку, виконують інші роботи.

Гідромолот середніх потужностей має показники енергії від 1500 Дж до 3500 Дж. Їх також використовують в сфері будівництва. За допомогою такого обладнання можна зламати бетонну та цегляну стіну будь-якої товщини, практично всі покриття з асфальту та бетону, зруйнувати фундаменти будівель. Часто застосовуються при прокладанні різних трубопроводів та проведенні робіт в мерзлому ґрунті.

Продуктивність гідромолота важкого типу більше 3500 Дж, але в більшості випадків її показник не вище 15 тисяч. В будівництві використовуються ситуаційно, зазвичай при демонтажних роботах на великих будівлях, мостах.

При цьому обладнання також має відмінності по робочій частоті, кількості ударів в певний проміжок часу. Як показує практика, для ефективності роботи необхідно підбирати техніку для виконання конкретних маніпуляцій. Для руйнування міцних матеріалів необхідно використовувати гідромолот який має високу енергію удару, а частота повинна бути середньою. Для демонтажу асфальту краще використовувати моделі з високою частотою, але невисокими показниками потужності удару.

Велика частина моделей універсальні та мають можливість встановлення необхідних показників. Є також ручні варіації, які вважаються відмінною заміною відбійним молоткам пневматичного типу, але в будівельній практиці не поширені.

Гідромолот

Як працює обладнання

Принцип роботи даного обладнання дуже складно пояснити простими словами. Пристрій гідромолота здійснює робочий цикл завдяки поєднанню передачі енергії від гідро-азотного акумулятора до поршня та потоку робочої рідини. Цим забезпечується рух поршня, який зазвичай з’єднаний з бойком, на якому фіксується робочий інструмент.

Управління рухом поршнів проводиться золотниковим механізмом, але є і сучасний варіант без золотника.

Гідромолот — обладнання, яке тісно пов’язане зі своїм носієм, що активно передає вплив на базу. Необхідно встановлювати вісь впливу перпендикулярно площині.

Скільки коштує гідромолот

Варто відзначити, що дане обладнання дороге як при покупці, так і при обслуговуванні. Багато будівельних фірм беруть його в оренду під певні проекти.

Рекомендуємо Вам взяти в оренду гідромолот в компанії «Агропромислова група». Організація спеціалізується на проведенні робіт будівельної сфери, а також пропонує великий парк будівельної техніки для різних видів робіт в оренду та оптимальні умови співпраці.